EXTRALIGA: Důležitý zisk dvou bodů za výhru v prodloužení doma s Letohradem

5.10.2021

Radost Petra Michajličenka po vstřelení branky (foto: Ivana Laiblová)

V sobotu 2. října 2021 odehrál náš tým další domácí utkání EXTRALIGY. Soupeřem našich barev byl tentokrát tým SK Hokejbal Letohrad. Hned od úvodu utkání se hrálo vyrovnaně, ale brankových příležitostí bylo dostatek. Jako první se v utkání dokázal prosadit soupeř a to v 10. minutě zápasu se trefil Vít Rozlínek. První třetina i přes další příležitosti branku nepřinesla a tak se odcházelo do kabin za stavu 0:1. Hned z kraje druhé třetiny měl soupeř výhodu přesilové hry, kterou dokázal využít Ondřej Tobiáš a Letohrad tak vedl již o dvě branky. Ve 22. minutě hrál i náš další početní výhodu, kterou konečně dokázal proměnit zásluhou Lukáše Soukupa. Tato branka domácí nakopla a v této části utkání jsme byli jasně lepším týmem. Tlak našeho týmu dokázal ve vyrovnávací branku proměnit Petr Michajličenko a začínalo se od začátku. Ve zbylé části druhé třetiny už další branka i přes řadu příležitostí nepadla a tak se do třetí třetiny vstupovalo za stavu 2:2. Naše převaha z druhé třetiny se vytratila a i hosté mohli jít opět do vedení, ale nerozhodný stav držel v domácí brance dobrým výkonem Zdeněk Banda. A když už na nějakou střelu nedosáhl, pomohla mu konstrukce branky. Ani náš tým nedokázal šance ve třetí části hry využít a utkání tak dospělo až do prodloužení. Ve hře tři na tři byl šťastnější náš tým, když výhru vystřelil Michal Smolík v čase 48:34. Důležitá výhra ikdyž jen za dva body, tým určitě povzbudí do dalších bojů. K utkání nám pro web odpověděl obránce domácích Ondřej Poláček.

V utkání s Letohradem se vám opět podařili otočit nepříznivé skóre tentokrát z 0:2 na výhru 3:2 v prodloužení. Který okamžik myslíte, že tým v utkání nakopl? A co udělat pro to, aby tým v utkání vedl a kontroloval průběh zápasu?

Poláček Ondřej: „Myslím si, že to byl zápas, do kterého jsme nevkročili špatně, jako do těch minulých. Šance jsme měli, bohužel jsme je nedokázali využít a soupeř šel do vedení. Z tempa jsme neustupovali, ale soupeř přidal druhou branku z přesilové hry. Poté už jsme neměli na co čekat, řekli jsme si, že všechny míčky musejí lítat na bránu a musíme být důraznější v brankovišti. Nakonec se nám podařilo vyrovnat a svojí převahu v závěru korunovat brankou v prodloužení.“

Elba DDM Ústí nad Labem: Banda Zdeněk (Landt Dominik) - Grus Jiří, Kučera Ivan, Michajličenko Petr, Poláček Ondřej, Sedláček Jan, Sedláček Matěj, Smolík Michal, Bačák Vladimír, Bečvář Jan, Belica Lukáš, Červinka Vojtěch, Giesel Tomáš, Haas David, Hruška Petr, Škurla Jan, Soukup Lukáš, Stupka Martin, Tomáš Jiří

SK Hokejbal Letohrad: Sterenčák Lukáš (Novák Michal) - Adamec Miroslav, Anýž Lukáš, Bureš Tomáš, Dostál Radim, Hejtmánek Josef, Macháček Michal, Bogdány Vojtěch, Cvejn Jakub, Faltejsek Lukáš, Halbrštát David, Kábrt Matěj, Lajčiak Lukáš, Levý David, Rozlílek Vít, Štefka Filip, Tobiáš Ondřej

Branky a nahrávky: 21:43 Soukup Lukáš (Červinka Vojtěch, Grus Jiří) PP, 25:42 Michajličenko Petr (Tomáš Jiří, Sedláček Jan), 48:34 Smolík Michal (Soukup Lukáš, Poláček Ondřej) - 9:07 Rozlílek Vít, 17:17 Tobiáš Ondřej (Lajčiak Lukáš, Štefka Filip) PP

12.TJ KOVO Praha500059:200
Hokejbalový klub ELBA DDM Ústí nad Labem > EXTRALIGA: Důležitý zisk dvou bodů za výhru v prodloužení doma s Letohradem