LIGA STARŠÍCH ŽÁKŮ: Na závěr roku vydřená výhra v Berouně

2.12.2019

Ilustrační foto (foto: Tomáš Laibl)

Naše závěrečné mistrovské utkání starších žáků jsme sehráli na hřišti soupeře. V Berouně nás přivítala zasněžená plocha a tak domácí tým SK Kelti „A“ měl plné ruce práce už před utkáním. Nicméně se podařilo ke spokojenosti hráčů i rozhodčích hřiště uklidit a tak se mohlo začít hrát. Počáteční minuty se hrály v opatrném až tréninkovém tempu. Jakmile si však , hlavně domácí přivykli na kluzký povrch už si vytvořili první šanci. Ke zvýšení tlaku domácích dopomohl náš nepovelený zákrok a přesilová hra. Zilcher v brance se činil. Oslabení jsme přestáli, ale domácí nepřestávali tlačit. Nebyli jsme schopni se dostat za polovinu hřiště a tak domácí ještě více přitáhli smyčku. Začali jsme vytvářet jednu chybu za druhou. Sedm vteřin před koncem třetiny jednu z nich domácí útočník už dokázal potrestat. 1:0. Bohužel jedna jediná střela za třetinu z naší strany, ještě z uctivé vzdálenosti branku přinést nemohla. Do nástupu druhé třetiny se muselo něco v naší hře změnit. Kelti ještě v úvodu druhé třetiny předváděli stejnou hru jako ve třetině první, ale postupně jsme začali srovnávat hru. Bohužel další vyloučení z řad zbytečných, když náš útočník v útočném pásmu krosčekoval soupeře. Přesilové hře jsme se ubránili s vypětím všech sil. Tlak domácích se projevil i při jejich oslabení, kdy nám nedali sebemenší šanci a v klidu ubránili naší přesilovou hru. Znovu se herně zvedáme. Šance Kocourka volala po vyrovnání. Nedlouho na to po přihrávce Černýho, předvedl důraz opět Kocourek a je srovnáno. 1:1. Následnou přesilovou hru jsme znovu nedokázali využít. Tlak, který jsme si vytvořili přetavujeme v třetí přesilovou hru.Tu už jsme konečně dokázali využít. Kocourek zatáhl balonek do rohu hřiště a odtud přesně přihrál. Černý, který si na přihrávku naběhl před branku, nezaváhal a překonal domácího Valentu. 1:2. Do třetí třetiny jsme nastoupili s velkým odhodláním. Měli jsme výhodu přesilové hry a zanedlouho po střele našeho obránce padla branka. Rozhodčí ji však neuznal pro úmyslnou hru rukou Kocourka, který tímto způsobem míček tečoval a ten skončil za zády domácího brankáře. Počet hráčů na hřišti se srovnal po vyloučení našeho obránce. Při hře 4 na 4 po Kernerově střele, Kocourek přiklepl Kučerovi a ten k naší obrovské radosti překonal Valentu potřetí. 1:3. Domácí po obdržené brance přidali na obrátkách a naše obrana zase měla mnoho starostí. Perfektním zákrokem se vytáhl i Zilcher, který zabránil brance, když míčku, který se kutálel do branky zatarasil cestu svým příložníkem na poslední chvíli. Další naše oslabení jsme ubránili a když domácím nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře o třech bodech bylo rozhodnuto.

SK Kelti 2008 „B“ - Elba DDM Ústí nad Labem

1 : 3 (1:0, 0:2, 0:1)

vyloučení:   4 : 5      přesilovky:   5 : 4       využití:   0 : 1       v oslabení:   0 : 0

střely na branku:    24 : 19 (8:1, 7:10, 9:8)

branky Elba DDM: 23:52 Kocourek (Černý, Doucha), 28:03 Černý (Kocourek), 34:31 Kučera (Kocourek, Kerner)

sestava Elba DDM: Zilcher, Koudelka - Kerner, Urbánek, Matušík, Ullmanová, Doucha, Pauček - Kocourek, Černý, Kučera, Bartschová, Dobrodinský, Klíma, Koza, Mottl

slovo trenéra Václava Jirkovského:  „Po otřesné první třetině se kluci vzpamatovali a začali hrát. Utkání se nám podařilo otočit a v závěrečné třetině potvrdit vítěznou brankou. Přesto mohu říci, že jsme „dokázali“ porazit lepší tým. Domácí se po celé utkání velice snažili a po většinu zápasu byli lepším týmem. Na druhou stranu i taková utkání se hrají a doufám, že si z toho hráči vezmou ponaučení.“

9.TJ KOVO Praha10000104:1180
Hokejbalový klub ELBA DDM Ústí nad Labem > LIGA STARŠÍCH ŽÁKŮ: Na závěr roku vydřená výhra v Berouně